Co to jest katalog stron www?

Czym jest katalog stron www – katalog stron internetowych to zbiór stron www, posegregowanych w odpowiednich grupach (zazwyczaj wg. branży). Każdy wpis w katalogu stron posiada tytuł, opis, tagi, adres strony internetowej, miniaturkę strony. Dodatkowo czasem jest możliwość ocenienia danego wpisu. Po dodaniu wpisu, każdą stronę sprawdza moderator i ew. akceptuje dodanie jej do bazy firm. Ważne jest aby każdy wpis posiadał unikalny tytuł i opis.

Katalogowanie stron kiedyś a dziś

Do roku 2010 katalogi stron internetowych służyły do generowaniu ruchu na stronach internetowych, zareklamowaniu strony, zwiększeniu parametru Page Rank strony oraz pozyskaniu back linków w celu wypozycjonowania strony www w wyszukiwarce Google. Katalogowanie stron to była stosunkowa tania, skuteczna i łatwa metoda reklamowania strony. Obecnie rola katalogów stron www nieco się zmieniła, katalogi nie generują już takiego ruchu na stronie internetowej jak kiedyś. Dzisiejsze katalogi to jedno z wielu narzędzi do pozycjonowania (SEO) stron internetowych w Google. Dzięki temu, że podlinkujemy naszą stronę w katalogu zwiększy się ilość back linków do naszej strony – Google może uznać naszą stronę za bardziej atrakcyjną.

Jakie są rodzaje katalogów stron internetowych?

Wyróżniamy dwa główne typy katalogów: katalogi płatne oraz katalogi darmowe. W obu przypadkach o dodaniu wpisu decyduje moderator więc musimy postarać się dodać unikalny tytuł i opis naszej strony. Katalogi SEO możemy też podzielić na katalogi – ogólne tzn. zawierające różne kategorie wpisów oraz katalogi tematyczne – skupiające strony internetowe z jednej branży np. z rynku nieruchomości, budownictwa, IT itd.

Dlaczego płatne katalogi stron są lepsze?

W internecie jest wiele spamowych stron www które są dodawane do katalogów przez boty internetowe. Zazwyczaj takie boty pomijają płatne katalogi ze względu na konieczność płatności. Przez to w darmowych katalogach jest cała masa śmieciowych stron www przez co katalog nie jest wartościowy dla wyszukiwarki Google. Z tego powodu wprowadziliśmy w naszym katalogu Miss Bee – minimalną opłatę w cenie 2.49zł za wpis – aby wyeliminować śmieciowe wpisy i aby nasz katalog był jak najbardziej atrakcyjny dla Google.

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja 50%

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.