Dodawanie stron do darmowych katalogów www

Jeśli zamierzasz zacząć dodawać stronę do katalogów stron www musisz najpierw poznać typy katalogów. Katalogowanie stron internetowych możemy podzielić na kilka grup – katalogi darmowe, katalogi płatne oraz katalogi które wymagają linka zwrotnego. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy które postaramy się przedstawić w tym artykule.

Darmowe (bezpłatne) katalogi stron internetowych

Z plusów dodawania stron do darmowych katalogów stron to na pewno to, że nie wydajemy pieniędzy. W większości przypadków bezpłatnych katalogów stron www na tylu plusach się kończy ponieważ często katalogi są na starych – nieaktualnych skryptach, musimy długo czekać na akceptację wpisu i prawie zawsze moc takiego katalogu jest bardzo mała więc nie ma zupełnie sensu dodawać strony do takiego katalogu.

Katalogi z linkiem zwrotnym

Katalogi z linkiem zwrotnym to takie pół darmowe katalogi stron – co prawda nie musimy płacić za dodanie wpisu ale żeby nasza strona została zaakceptowana musimy najpierw umieścić link do katalogu na naszej stronie internetowej. Jeśli uda nam się znaleźć dobry katalog który nie wymaga opłaty, tylko link zwrotny to praktycznie za darmo możemy zyskać dobre linkowanie. Niestety nie tak łatwo znaleźć mocne katalogi z linkiem zwrotnym.

Płatne katalogi stron www

Mocne i dobre katalogi stron www zazwyczaj są płatne – aby katalog był profesjonalny a zarazem mocny, właściciel musi ponieść wiele kosztów. Dlatego aby mu się to zwróciło wymagana jest opłata za dodanie strony w płatnym katalogu. Ceny zazwyczaj nie są duże – często są promocje na dodanie strony do większej ilości katalogów. Efekty dodania strony do płatnego katalogu są o wiele lepsze niż w przypadku darmowych katalogów stron. Kolejnym plusem jest to, że płatne katalogi mają zazwyczaj większą indeksację wpisów. Dodatkowo w takim katalogu nie czekamy długo na akceptację wpisu.

Darmowy czy płatny katalog – jaki wybrać?

Powyżej przedstawiliśmy plusy i minusy katalogów płatnych i bezpłatnych. Aby odpowiedzieć na pytanie jaki wybrać katalog – darmowy czy płatny. Musisz zastanowić się co chcesz uzyskać katalogowaniem swojej strony w katalogach stron i wybrać taką grupę która najbardziej pasuje do Twoich oczekiwań.

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja 50%

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.